Nar Ekşisi 1 Kg Özel Yapım
Nar Ekşisi 1 Kg Özel Yapım

Nar Ekşisi 1 Kg Özel Yapım-Cam şişe

Fiyat : ₺150,00(KDV Dahil)

Mevsiminde toplanan narlar özenle ayıklanarak suyu çıkartılmaktadır.Bu işlem zevklidir ama tanelerin zarlardan temizlenmesi oldukça zahmetlidir. Çıkartılan nar suyu temiz tülbentler ile süzülerek büyük kazanlarda odun ateşinde kaynatılarak pişirilmektedir. Orta akışkan bir kıvama gelen nar ekşisi soğumaya bırakılmaktadır. Ürünlerimiz tamamen doğal ve el yapımıdır. Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir.

 

Mevsiminde toplanan narlar özenle ayıklanarak suyu çıkartılmaktadır.Bu işlem zevklidir ama tanelerin zarlardan temizlenmesi oldukça zahmetlidir. Çıkartılan nar suyu temiz tülbentler ile süzülerek büyük kazanlarda odun ateşinde kaynatılarak pişirilmektedir. Orta akışkan bir kıvama gelen nar ekşisi soğumaya bırakılmaktadır.

İnsan sağlığına birçok faydası olan nar ekşisi özellikle salatalara eşsiz bir lezzet katmaktadır. Yöremizde dolma,kısır ve özellikle mezelerde kullanılmaktadır.

Ürünlerimiz tamamen doğal ve el yapımıdır. Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Özel üretim nar ekşimiz için yöremizde yetişen katırbaş nar kullanılmaktadır.